Współczesna zachodnia forma praktyki dawania lub wymiany pierścieni zaangażowania jest tradycyjnie uważana za rozpoczętą w 1477 roku, kiedy to Maksymilian I, Święty Cesarz Rzymski, dał Maryi z Burgundii pierścień diamentowy jako zaręczyny obecnej. W innych krajach, takich jak Argentyna, mężczyźni i kobiety noszą pierścionki podobne do zespołów ślubnych. Są one wykonane z srebra („alianza de plata”), kiedy manifestuje się nieformalna relacja „chłopak – dziewczyna”, choć ten pierwszy krok może nie zawsze się zdarzyć; jak to w zależności od finansów może być jedynym wydanym w ogóle pierścieniem.

Dom weselny położenie

Złota opaska („anillo de compromiso” lub „alianza de oro”) przekazywana jest Pannie młodej, gdy zobowiązanie jest formalne i[opcjonalny] pierścień diamentowy („cintillo”) jest zarezerwowany na ceremonię ślubną, gdy Panna młoda daje go Pannie młoda. Złota opaska, którą nosił panna młoda podczas zaręczyny – lub nowa, jak niektórzy mężczyźni nie zdecydują się nosić ich podczas zaręczyn – jest następnie przekazana przez pannę młodą; a panna młoda otrzymuje zarówno oryginalną złotą opaskę, jak i nowy diament na ceremonii.

Pierścień diamentowy panny młodej nosi się na narzeczeńskiej opasce na ślubie i później, zwłaszcza przy uroczystych okazjach lub imprezach; w przeciwnym razie zespół zaręczynowy wystarcza na codzienne noszenie dla obu stron. Podczas ślubu obrączki są zamieniane z prawej na lewą rękę. W Brazylii zawsze są one wykonane ze złota i nie ma tradycji dla pierścienia zaangażowania. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą opaskę ślubną na prawej ręce, gdy są zaręczeni, a po ślubie przesuwają pierścionki na lewą rękę. W krajach skandynawskich, takich jak Finlandia czy Norwegia, zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą pierścień zaangażowania.

https://zajazdjurajski.pl/oferta/wesela/Dom weselny zbadaj wnętrze

W czasach nowożytnych niektóre damskie obrączki ślubne składają się z dwóch oddzielnych części. Jedna część jest jej powierzona do noszenia jako pierścień zaangażowania, gdy akceptuje propozycję małżeństwa, a druga podczas ceremonii ślubnej. Oba pierścienie wyglądają jak jedna biżuteria. Pierścień zaręczyny nie jest noszony podczas ceremonii ślubnej, kiedy pierścionek weselny jest zakładany przez młodego na palec panny młodej, a czasami przez pannę młodą na palec pana młodego. Po ślubie pierścień zaręczynowy jest zakładany z powrotem i zazwyczaj nosi się go na zewnątrz pierścienia ślubnego.

Dom weselny podmioty zaangażowane

Niektóre zobowiązania ogłaszane są na imprezie, tradycyjnie organizowanej przez rodziców panny młodej. Imprezy te odbywają się w typowym dla rodziny stylu rozrywki. Tradycyjnie strony zaangażowania to normalne partie, podczas których ojciec panny młodej zaskakująco zapowiedział swoim gościom swoje zaangażowanie. Dlatego też nie jest to tradycyjna okazja wręczania prezentów, ponieważ do momentu przybycia goście nie mieli być świadomi zaangażowania.

W dzisiejszych czasach strony zaangażowane często świętują wcześniej nagłośnione zaangażowanie. To, czy prezenty są wręczane tym zaangażowanym stronom, różni się w zależności od kultury.