Domki letniskowe znajdują się w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się wiele miejsc od domów miejskich po lasy. Dla właścicieli może to być równie satysfakcjonujące jak spłacenie kredytu hipotecznego. W miarę jak ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego trendu, nieruchomości wakacyjne stają się popularne nie tylko w istniejących domach, ale również w budownictwie.

Domek na działkę – cechy najlepszych

New Forest Holiday Cottages stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, zyskując coraz większy rozgłos od takich wiadomości jak Nowy Las staje się Parkiem Narodowym. W wielu innych regionach Wielkiej Brytanii nastąpił wzrost w przemyśle chałupniczym, takich jak Lake District i Kornwalia. Zazwyczaj do wynajęcia domku wakacyjnego służą dwie drogi. Bezpośrednio u właściciela lub pod auspicjami agencji wakacyjnej. Na kilku domkach wakacyjnych znajduje się szereg domków letniskowych dostępnych bezpośrednio od właściciela i pobiera się opłatę za wpisanie nieruchomości na listę.

Rynek domków letniskowych w Kanadzie i Wielkiej Brytanii jest bardzo konkurencyjny – i duży biznes. W Wielkiej Brytanii ta wzmożona konkurencja doprowadziła do znacznej poprawy jakości oferowanych nieruchomości – odeszły więc zawirowane dywany i kleiste meble stare, które mają być zastąpione gustownymi odcieniami, wyposażeniem charakteru i wysokiej jakości sprzętem, w niektórych przypadkach zapewniając standard zakwaterowania bardziej zbliżony do „butikowego” hotelu. Ta poprawa standardów z kolei przyczyniła się do wzrostu popularności domków letniskowych na przerwy weekendowe, oferujących w wielu przypadkach taki sam standard zakwaterowania jak hotel, ale jednocześnie oferujących większą swobodę, jaką oferuje domek wakacyjny.

Ubezpieczenie domku kempingowego

Domek na działkę – zalety posiadania

Innym ważnym wydarzeniem na brytyjskim rynku chałup wakacyjnych jest rynek Farm Stays, napędzany częściowo przez rolników i kiepskie zyski, jakie uzyskują z samego rolnictwa, ale także przez pragnienie rodziców chcących, aby ich dzieci z pierwszej ręki doświadczyły życia na wsi.

Szybki rozwój Internetu i technologii, takich jak telefonia i osobisty asystent cyfrowy, które pozwalają ludziom pracować w domu od około 1995 roku, zamazał podział na wakacyjną nieruchomość i podstawowe miejsce zamieszkania. Niektórzy przedsiębiorcy, w tym brytyjski przedsiębiorca Richard Branson, wykorzystują swoje luksusowe nieruchomości zarówno do celów biznesowych, jak i rekreacyjnych. Wiele usług internetowych rozwinęło się w celu połączenia krótkoterminowych klientów wynajmu z właścicielami lub brokerami nieruchomości wakacyjnych.