W regulowanym łóżku jest łóżko, które ma wielofunkcyjną powierzchnię leżącą, która może być wyprofilowana do wielu różnych pozycji. Najczęstsze regulacje obejmują pochylanie górnej części ciała i podnoszenie dolnej części ciała niezależnie od siebie. Inne wspólne cechy to regulacja wysokości i przechylanie łóżka w celu podniesienia górnej lub dolnej części ciała do pozycji Trendelenburga lub odwrotnie Trendelenburga.

Rynek łóżek tapicerowanych

Rynek zmotoryzowanych regulowanych podpórek łóżkowych rozwija się, ponieważ przemysł materacy zaczął mocno promować je wśród konsumentów jako komfort i styl życia.
Łóżko tapicerowane 140×200 dostosowane do Twoich potrzeb.Odpowiednie dla Ciebie łóżko tapicerowane 140×200.

łóżko tapicerowane 140x200 małżeńskie

Łóżka regulowane są od dawna używane w szpitalach, ale w ciągu ostatnich trzydziestu lat stały się bardziej popularne w gospodarstwach domowych, ponieważ okazały się zapewniać ulgę w różnych warunkach. Mogą one pomóc w zapewnieniu wygodniejszego snu dla osób po zabiegu chirurgicznym, wspomagając krążenie, oddychanie i obrzęk. Łóżka regulowane używane w szpitalach i domach mają podobną podstawową funkcjonalność. Cztery główne opcje dostępne w branży artykułów gospodarstwa domowego są następujące:

Standard – Standardowe łoża profilujące mogą być opuszczane do ok. 40 cm i podnoszone do ok. 80 cm, a maksymalny udźwig użytkownika wynosi co najmniej 28 kamieni (180 kg). Niskie – Podobnie jak w przypadku standardowego łoża profilowego, jednak niskie łóżeczko ma minimalną wysokość platformy 21cm. Ultra-Low – przeznaczone do użytku bez szyn bocznych, to łóżko można opuścić do zaledwie 67 mm od podłogi, tak aby w przypadku upadku użytkownika z łóżka, uderzenie było zminimalizowane, zwłaszcza gdy jest używane w połączeniu z matą zderzeniową. Bariatryczne – Łóżka te powinny mieć nośność nie mniejszą niż 45 kamieni (286 kg) i szerokość nie mniejszą niż 120 cm. 5] Łóżka szpitalne muszą być odporne na bardziej rygorystyczne i regularne czyszczenie w celu zmniejszenia zanieczyszczenia. Dlatego wszelkie elektryczne elementy łóżek stosowane w szpitalach muszą spełniać minimalne normy hydroizolacji, aby wytrzymać proces czyszczenia. Łóżka domowe są mniej narażone na tak intensywne sprzątanie, nawet jeśli są używane w domu opieki, co pozwala producentom na projektowanie łóżek, których estetyka pasuje do wyposażenia domu poprzez użycie łóżek w stylu divan lub forniru drewnianego i laminatów.

Co jest podstawą łóżka tapicerowanego?

Podstawową i najpopularniejszą konstrukcją jest podstawa z listew z napędem bliźniaczym lub silnikiem z napędem potrójnym. Podparcie materaca wynika z elastyczności listew i ich elastycznego zamocowania na ramie. Podstawa z listew jest ekonomiczna i może być podnoszona za pomocą lekkich siłowników. Bardziej zaawansowana konstrukcja jest w pełni elastyczną podstawą; zapewnia podparcie materaca w każdym punkcie nacisku. Ze względu na swój ciężar wymagają one również silników o większej mocy. W pełni elastyczne podstawy są zazwyczaj wykonane z wypełnień strefowych HR lub z zimnej pianki, czasami pokrytych warstwą siatki lateksowej lub 3D (tkanina dystansowa). W pełni elastyczne podstawy są bardziej solidne i wiele osób uważa, że są wygodniejsze w zapewnieniu lepszego oparcia materaca.