W większości południowych Stanów Zjednoczonych są one nazywane domami szeregowymi. W Stanach Zjednoczonych termin ten powszechnie opisuje dwupiętrowe mieszkanie zamieszkane przez właścicieli, które ma wspólną ścianę z jednym lub kilkoma sąsiednimi mieszkaniami. Jeśli dzielisz sufit lub podłogę, to po prostu nazywa się to mieszkaniem wielopoziomowym. Na Środkowo-Zachodnich i Wielkich Nizinach (a często także w Gruzji) są one nazywane „domami mieszczańskimi”. Termin ten nie jest zbyt specyficzny, a czasami oznacza jedną stronę dupleksu.

Jakie są nowe szeregówki

Większość budynków mieszkalnych Baltimore składa się z domów jednorodzinnych. Kilka domów szeregowych Baltimore pochodzi z czasów kolonialnych. Styl i materiały użyte w ich konstrukcjach różnią się w zależności od miasta. Znaczna ilość domów szeregowych Baltimore jest pokryta kamieniem szalunkowym, co jest cechą charakterystyczną domów szeregowych Baltimore, zazwyczaj spotykanych w dzielnicach miasta należących do klasy robotniczej. Marmurowe Schodki wyznaczyły również szereg domów jednorodzinnych Baltimore, różniących się od domów jednorodzinnych w innych miastach. Podobnie jak Filadelfia, niektóre obszary miasta, w których znajdują się domy jednorodzinne, są zaniedbywane.

Domy szeregowe w Bostonie znajdują się głównie w zatoce Back Bay, Beacon Hill i South End. Back Bay słynie z rzędów ceglanych wiktoriańskich domów mieszczańskich – uważanych za jeden z najlepiej zachowanych przykładów XIX-wiecznej urbanistyki w Stanach Zjednoczonych. Beacon Hill to dzielnica w Bostonie, w której znajdują się wiosłownie w stylu federalnym. Południowy End jest zbudowany głównie z połowy XIX wieku przed fronty estetycznie jednolite rzędy pięciokondygnacyjnych, głównie z czerwonej cegły, o mieszanych zastosowaniach mieszkaniowych i komercyjnych.

Nowe szeregówki w Szeregówki Białystok

Nowe szeregówki atrakcyjne pod każdym względem

W Chicago domy szeregowe znajdują się w centrum miasta i okolicach, które powstały w późnych latach 1800-1930. Wiele z nich to budynki dwu- i trzypiętrowe (składające się z jednego lub czasem dwóch apartamentów na trzypiętrowym budynku). Greyston jest podobny do Brownstone’a znalezionego w Nowym Jorku i Bostonie, z wyjątkiem fasady w Indiana Limestone.

Większość domów szeregowych jest oddzielona przejściem, które prowadzi pod wspólną ścianą pomiędzy domami prowadzącymi do tyłu posesji (gdzie czasami znajduje się tylny dom lub wozownia) i alejką. Zdecydowana większość dwóch i trzech mieszkań nie ma wspólnej ściany i jest wolnostojącymi konstrukcjami. Jednakże wiele domów jednorodzinnych podobnych do tych w Filadelfii i Baltimore istnieje (choć nie tak powszechnych) głównie po stronie południowej i zachodniej.