Wykonawca jest przydzielany do projektu budowlanego podczas projektowania lub po jego zakończeniu przez licencjonowanego architekta. Odbywa się to poprzez procedurę przetargową z udziałem różnych wykonawców. Wykonawca wybierany jest za pomocą jednej z trzech powszechnie stosowanych metod selekcji: selekcji niskiej jakości, selekcji najlepszej wartości lub kwalifikacji.

Kierownik budowy powinien być w stanie zajmować się bezpieczeństwem publicznym, zarządzaniem czasem, kosztami, zarządzaniem jakością, podejmowaniem decyzji, matematyką, rysunkami roboczymi i zasobami ludzkimi.

Funkcja szkoleniowca – szkolenia UDT

Funkcje zarządzania budową zazwyczaj obejmują następujące elementy:

  1. Określanie celów i planów projektu, w tym określenie zakresu, budżetowanie, planowanie, ustalanie harmonogramów, ustalanie wymogów dotyczących wydajności oraz wybór uczestników projektu.
  2. Maksymalizacja efektywności wykorzystania zasobów poprzez zaopatrzenie w siłę roboczą, materiały i sprzęt.
  3. Wdrażanie różnych operacji poprzez właściwą koordynację i kontrolę planowania, projektowania, szacowania, kontraktowania i budowy w całym procesie.
  4. Opracowanie skutecznych środków komunikacji i mechanizmów rozwiązywania konfliktów.

Lista szkoleń UDT

6 obszarów szkoleniowych w UDT

Rolnictwo: Zwykle ekonomiczne budynki i inne ulepszenia dla celów rolniczych. Przykłady obejmują stodoły, urządzenia i szopy dla zwierząt, specjalistyczne ogrodzenia, silosy magazynowe i windy, zaopatrzenie w wodę i odpływy, takie jak studnie, zbiorniki i rowy.

Budownictwo mieszkaniowe: Budownictwo mieszkaniowe obejmuje domy mieszkalne, apartamenty, kamienice i inne mniejsze, nisko zabudowane budynki mieszkalne, małe biurowce.

Handel: Odnosi się do budownictwa na potrzeby prywatnego handlu, handlu i usług. Przykładem mogą być np. budynki biurowe, sklepy typu „big box”, centra handlowe i centra handlowe, magazyny, banki, teatry, kasyna, ośrodki wypoczynkowe, pola golfowe oraz większe budynki mieszkalne, takie jak wysokie hotele i apartamentowce.

Instytucjonalny: Kategoria ta jest przeznaczona na potrzeby rządu i innych organizacji publicznych. Przykładem mogą być szkoły, posterunki straży pożarnej i policji, biblioteki, muzea, domy mieszkalne, budynki badawcze, szpitale, terminale transportowe, niektóre obiekty wojskowe oraz budynki rządowe.

Przemysł: Budynki i inne konstruowane obiekty wykorzystywane do składowania i produkcji produktów, w tym zakłady chemiczne i elektrownie, huty stali, rafinerie ropy naftowej i platformy, zakłady produkcyjne, rurociągi i porty morskie.

Ciężki cywilny: Budowa infrastruktury transportowej, takiej jak drogi, mosty, linie kolejowe, tunele, lotniska i fortyfikowane obiekty wojskowe. Włącza się tu również zapory, ale większość pozostałej infrastruktury związanej z wodą uznaje się za infrastrukturę środowiskową.

Więcej o szkoleniach UDT czytaj na stronie organizatora – firmy Jamar.