Przejdź do treści

Dania kuchni francuskiej

adanie wskazuje również, że najchętniej wybieraną czekoladą jest wariant mleczny (73% wskazań). Po czekoladę gorzką sięga co piąty Polak, białą wybiera 3,4% ankietowanych, a nadziewaną – three,6%. W przypadku czekolady gorzkiej istotny jest wskaźnik wzrostu najwyższy w całej kategorii – 6,7%4. Według badania marketingowego przeprowadzonego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat polski rynek słodyczy odnotowuje tendencję wzrostową. Szacuje się, że w lipcu 2020 roku jego wartość wynosiła three,5 mld dolarów.

Od wieków ludzie szczególnie cenią sobie te niepozorne brązowe ziarenka, do których świat tak bardzo się przywiązał. Stworzyliśmy takie miejsce, gdzie w otoczeniu pięknych przedmiotów i wyśmienitych aromatów chcemy wyszukać dla naszych Klientów najlepsze smaki. Doradzimy również, jak elegancko podać kawę lub herbatę w pięknej porcelanie z dodatkiem wykwintnych słodyczy i syropów. Najlepszej jakości ziarna kawy oraz herbaty premium.

Więcej o tym daniu dowiesz się de Paris – Restauracja Gdynia