Przejdź do treści

Dwoje rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w „Pikniku Cordisowych Rodzin”, który odbył się w Tuliszkowie. Udaj się do placówki, w której pracuje położna i złóż deklarację. Model Równowartościowego „Dwurodzicielstwa”- uzupełnianie się dwojga rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych i w nawiązywaniu więzi z dzieckiem. Przyjmujemy zgłoszenia osób zainteresowanych zajęciami, a o terminie rozpoczęcia kolejnych zajęć informujemy uczestniczki komunikatem na stronie interenetowej. Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.

Zapraszamy na te zajęcia również kobiety w ciąży wysokiego ryzyka, gdyż w ich przypadku taka wiedza może mieć niezwykle duże znaczenie. Natomiast w okresie połogu, położna ze szkoły Heget w Poznaniu będzie sprawować opiekę nad mamą i noworodkiem poprzez wizyty patronażowe. Dzięki temu, można upewnić się czy maluch zdrowo się rozwija, czy technika karmienia jest odpowiednia i nie tylko. Ankietowanych, natomiast przedstawiciela młodych – Macieja Musiała, jedynie 7 proc. Pisarka szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania. Pani Gutowska – Adamczyk opowiadała przede wszystkim o tym, jak powstają jej powieści. Przyznała, że w poszukiwaniu interesujących szczegółów sięga często do literatury źródłowej, historycznej. Opowiedziała czytelnikom o początkach swojej pisarskiej kariery z serialem „Tata, a Marcin powiedział ” do którego pisała scenariusze.

Kursy Szkoły Rodzenia Medicorum to spotkania z położną, zawierające serię zajęć praktycznych i ćwiczeń przygotowujących do porodu, pobytu w szpitalu, karmienia piersią, a także opieki nad noworodkiem. Ponad to możecie skorzystać z bardzo wygodnego i przejrzystego Kalendarza Badań w Ciąży, a także tworzyć listę rzeczy, które powinny się znaleźć w wyprawce do szpitala.|Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Holsa Medical Sp. „informacji handlowych”w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. nr {144|one hundred forty four|a hundred and forty four}, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.|Dzięki temu po wyjściu z naszej szkoły będziecie wyposażeni w kompleksową wiedzę i gotowi na przyjęcie kolejnego członka rodziny! Zachęcamy do zapoznania się z naszą całą ofertą bezpłatnej szkoły rodzenia w Poznaniu. Finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia bezpłatna szkoła rodzenia w Szczecinie zachęca do zapoznania się ze swoją ofertą.

Odwiedziła mnie Pani Ula – położna Szpitala, długo rozmawiałyśmy. Wówczas okazało się, że wielu rzeczy jeszcze nie wiedziałam i dlatego postanowiłam chodzić na zajęcia w szkole rodzenia. Jestem położną z wieloletnim stażem ,pracowałam przez 26 lat w UCK. W wykładach będzie też brała udział młodzież z liceów im.|Jesteśmy znaczącą częścią systemu ochrony zdrowia, w tym co robimy, jesteśmy innowacyjni, bardzo efektywnie gospodarujemy zasobami. Jakość leczenia obecnie jest określana głównie jako dostęp do infrastruktury czy do specjalistów. Miarą jakości powinny być osiągane wyniki medyczne. To jedyne, co łączy płatnika, pacjenta i świadczeniodawcę. Tu warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt.