Przejdź do treści

Noworodek z rodzicami

Zadbaliśmy także, o Twój komfort w zakresie badań laboratoryjnych, które wykonasz w dedykowanym dla kobiet w ciąży Punkcie Pobrań. Podczas badania KTG umieszczane są elektrody na rękach, nogach oraz klatce piersiowej pacjenta. W ten sposób mogą one z powierzchni ciała zbierać informacje o elektrycznej pracy serca. To są wady bardzo różne i dotyczą wszystkich układów noworodka. Sam noworodek nie jest chory na fenyloketonurię. Wady, jak powiedziałam, mogą dotyczyć każdego układu noworodka np. Ale najważniejsze jest to, że takie dzieci rodzą się z niepełnosprawnością intelektualną, nie rozwijają się prawidłowo, ponieważ ich mózg nie może się rozwijać prawidłowo. Dobra informacja jest taka, że my wiemy jak zapobiegać temu zespołowi. Przygotowanie do ciąży i utrzymanie stężeń fenyloalaniny na bezpiecznym poziomie przez dziewięć miesięcy powoduje, że dziecko rozwija się prawidłowo.

Niedawno zdarzyło się nawet, że mieliśmy na oddziale jednocześnie 3 ojców „kangurujących” dzieci w tym samym czasie, w sąsiadujących ze sobą salach. To najlepszy dowód na to, że jesteśmy dobrze przygotowani do porodów rodzinnych – mówi Tomasz Adamczyk. Epidemia koronawirusa COVID-19 sprawiła, że przez długi czas porody rodzinne – ze względów bezpieczeństwa, nie odbywały się. Z czasem jednak, część szpitali zaczęła przywracać możliwość ich odbywania i w większości z nich, poród rodzinny można już zaplanować. – Byliśmy jednym z pierwszych szpitali w województwie podkarpackim, który powrócił do porodów rodzinnych. Wznowiliśmy je już 26 maja, czyli dokładnie w Dzień Matki.|Odpowiadając na potrzeby przyszłych rodziców powstała Bezpłatna Szkoła Rodzenia „Mama i Ja” refundowana przez NFZ. Miejsce to służy radą i pomocą zarówno dla przyszłych mam, jak i tatusiów. Czas ciąży jest niezwykłym etapem w życiu kobiety.|Jeżeli chcecie Państwo wspierać naszą świątynię i jej zadania oraz dbać o jej piękno i rozwój bardzo prosimy o wsparcie.

Uczęszczając na zajęcia w szkole rodzenia, przyszli rodzice zyskują kompleksowe przygotowanie porodu

Dla młodej rodziny jest to znakomita okazja, aby dokładnie zaznajomić się z nowymi dla nich czynnościami, a także rozjaśnić wszelkie wątpliwości, zadając pytania osobie bardziej doświadczonej. Uwaga – taki sposób oddechu jest tylko w trakcie porodu. Na co dzień, wdech nie powinien “pompować brzucha – przyczynia się to do wypierania narządów. Młodzież może kształcić się w ponad 60 zawodach. W trakcie zajęć zostaną omówione wszystkie zagadnienia zaplanowane w planie opieki, ćwiczenia przygotowujące do porodu, czy też instruktaż kąpieli Waszego dziecka. Czujecie się wyjątkowo, jesteście szczęśliwi, ale jednocześnie pełni obaw i niepokoju o swoje kompetencje i umiejętności. Zastanawiacie się, czy nie mając doświadczenia sprostacie nowej roli i obowiązkom.

Do doświadczeń związanych z pandemią oraz ujawnionych w tym czasie problemów systemu ochrony zdrowia nawiązywali także inni uczestnicy panelu. Pracujemy nad tym, aby dostępna dla klientów była możliwość badania całego genomu wirusa. Wdrożyliśmy także program, który optymalizuje trasy kurierskie, po to, aby jak najbardziej zoptymalizować czas przewozu próbki, który wpływa na koszty. Program ten między innymi sprawdza, gdzie kurierzy się spotykają niepotrzebnie, gdzie klienci za długo czekają albo próbka za długo dociera do laboratorium. Najważniejszą inwestycją spółki Diagnostyka, jest obecnie inwestycja w nowe technologie, między innymi w cyfryzację usług. Jeszcze w tym roku otwieramy także dwa nowe laboratoria, w tym jedno – centralne w Warszawie.

Szkoła Rodzenia w SPZOZ Świdnik ma długoletnią tradycję – działa od 1995 roku. Cieszy się dużym uznaniem i frekwencją, a zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne. Uprzejmie informujemy, że dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane przez Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. Jana Pawła II 29 w celu kontaktu telefonicznego w związku z udzieleniem informacji na temat usługi. Polski Bank Komórek Macierzystych współpracuje z najlepszymi szkołami rodzenia w całej Polsce.|Przyszłe mamy nauczą się wykorzystywać możliwości swojego ciała i umysłu, dzięki którym poród przebiegnie spokojniej i łatwiej. Dowiedzą się również jak zadbać o siebie po porodzie. Natomiast zajęcia praktyczne umożliwią przyszłym rodzicom przećwiczyć najważniejsze obszary opieki nad noworodkiem (kąpiel, przewijanie, trzymanie, karmienie,). Uczęszczając na zajęcia w szkole rodzenia, przyszli rodzice zyskują kompleksowe przygotowanie porodu, połogu a także początków opieki nad noworodkiem.