Przejdź do treści

Popularne taxi atrakcje

Tylko u nas możesz liczyć na tak kompleksową obsługę. Usługa dla osób, które nie mogą odprowadzić samochodu pod swój dom, a nie mogą go zostawić w miejscu, w którym się znajduje. Zastosujemy wtedy stawkę umowną, ale przy dłuższych trasach możesz negocjować.

Uzupełnieniem tych środków transportu publicznego są autobusy. Bilety można nabywać w automatach lub u kierowcy. Publiczna komunikacja miejska w Niemczech nie należy jednak do najtańszych, a za przejazd bez biletu grozi kara. Alternatywą mogą być taksówki w Łebie, co jest najbardziej opłacalne w przypadku kilku podróżujących osób.

Bilety są dość tanie, bo bilet jednorazowy kosztuje 1 euro. Jeśli wiecie, że będziecie korzystać z komunikacji miejskiej więcej niż jeden raz, warto zakupić bilet dzienny za 2,5 euro, który uprawnia do nielimitowanych przejazdów. Taxi SET to korporacja, która wykonuje usługi na terenie całego Podhala, a w szczególności na terenie Zakopanego i Kościeliska.

W jednym miejscu znajduje się dworzec kolejowy, autobusowy i stacja metra. Na dworcu znajdziecie sklepy, kawiarnie, biletomaty, informacje, tablice z kierunkami i peronami, kasy biletowe, przechowywalnie bagażu. Płatność kartą wygląda w ten sposób, że wchodząc do autobusu pierwszymi drzwiami przykładacie swoją kartę do czytnika. Wtedy automatycznie z waszego konta pobierana jest opłata za przejazd (często nawet z kilkudniowym opóźnieniem). Na jednej karcie może podróżować maksymalnie do 5 osób., a każdy kolejny pasażer płaci za bilet mniej (wg tableki taryfowej wstawionej powyżej). Za każdy brak drugiego odbicia karty przy wychodzeniu z autobusu, naliczana jest kara w wysokości 50 centów od osoby.

Niestety, należą do nich najpopularniejsze atrakcje takie jakszczyt Pico do Arieiro lub Lewada 25 Fontes). Tablice z rozkładem też nie są zawsze łatwe do rozszyfrowania, dlatego polecam aplikacje na telefon, lub po prostu sprawdzenie sugestii na podróż w Google Maps. Wybierając tę pierwszą opcję należy z lotniska udać się w miejsca odjazdu autobusów oznaczone P1.