Przejdź do treści

Zwiedzaj z Taxi

Nic w tym dziwnego, bo zabudowania go otaczające zachwycają na każdym kroku. To z pewnością jeden z najpiękniejszych placów w całych Włoszech. Warto wejść do ratusza, gdzie na dziedzińcu zobaczymy bogato zdobioną, barokową karetę. Znane z mitologii i współczesnej literatury źródło ze słoną wodą, w którym rośnie jeden z trzech sycylijskich papirusów. Równie pięknie jest w Łebie, gdzie z pomocą przychodzi taxi łeba.

Nie są to oczywiście ci imigranci, których należałoby się obawiać. Poza tym można tutaj znaleźć tanie zakwaterowanie. Okręg nie powinien być postrzegany jedynie jako centrum metropolii – jest to przecież jedna z najciekawszych części Paryża! To właśnie tutaj znajdziecie Luwr, Ogrody Tuileries i Plac Wandomski (Place Vendôme), a także najekskluzywniejsze butiki, najmodniejsze hotele i ogromny kompleks handlowy Les Halles. Wszystko to sprawia, że 1.okręg jest handlowym i turystycznym centrum stolicy Francji.

Nasz babski weekend na Sycylii zaplanowałyśmy w Katanii i okolicach. Trzy dni pozwoliły nam zobaczyć Katanię, Syrakuzy i Taorminę – po jednym dniu na każde miasto. Chciałyśmy jechać na Etnę, ale pogoda nie sprzyjała. W okolicy znajduje się więcej ciekawych miasteczek, choćby Noto, Ragusa czy Enna – także wybór jest spory, a plan takiego krótkiego wyjazdu można dowolnie modyfikować.

Poza samym zwiedzaniem Neapolu świetnym pomysłem będzie także zwiedzanie pobliskich Pompejów, Wezuwiusza czy Herkulanum. Loty do Neapolu obsługują polskie tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair, a ceny biletów nierzadko to zaledwie kilkadziesiąt zł. Na lotnisko w Neapolu dolecimy Ryanairem z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Wizzair oferuje tanie loty do Neapolu z Katowic i Warszawy. Lotnisko w Neapolu znajduje się bardzo blisko centrum miasta, przez co dotarcie tam nie powinno dostarczyć nam żadnych problemów. Samo lotnisko jest jednym z największych lotnisk we Włoszech i największym w regionie Kampania.

Łagów Lubuski to przepiękna okolica słynąca z zapierających dech w piersiach widoków. Dla wszystkich entuzjastów spędzania czasu na łonie natury polecamy domy wakacyjne na wynajem. Spędź wakacje w plenerze, korzystając z uroków lasów i jezior. Po wielu zawirowaniach francuski koncern wyszedł na prostą, w czym pomógł mu m.in.

W sezonie może zabraknąć miejsca, gdyż pociągi kursują rzadko. Dziennie odbywa się 6 kursów pociągów z Palmy, a tramwaje do Port de Soller kursują co minut. Łącznie za 15 przejazdów zapłaciłam forty five euro, co daje three euro za przejazd. Płacąc kartą w autobusie, cena biletu będzie zależna od ilości pokonanych stref .